10 powodów, dla których warto podziękować swojemu psu


Po prostu P I E S.

1. Jest niezawodnym towarzyszem zabaw i wiernym kompanem w podróży. 

Jednym z największych atutów posiadania czworonożnego przyjaciela jest wspólna zabawa. Spędzanie czasu można zaplanować zarówno w domu na zabawie zabawkami czy nauce sztuczek, jak i na zewnątrz na spacerowaniu i odwiedzaniu nowych miejsc. Istnieje mnóstwo rozrywek, które właściciele mogą robić ze swoim pupilem, wszystko zależy od kreatywności i chęci opiekuna. Wspólna zabawa poprawia kondycję zwierzęcia i naszą, a także zbliża do siebie właściciela i psa. 

2. Tęskni za Tobą za każdym razem, kiedy znikniesz z jego pola widzenia. 

Psy są bardzo emocjonalnie związane ze swoim opiekunem. Wystarczy wyjście do sklepu na 5 minut, aby pupil cierpiał z tęsknoty i nie mógł doczekać się przybycia właściciela. Kto inny, jak nie pies, będzie cieszył się jak wariat z Waszego powrotu?

3. Jest gotowy ruszyć za Tobą w ogień. 

Obecność właściciela sprawia, że psy czują się pewnie w każdej sytuacji. Dlatego właśnie zawędrują za Wami wszędzie. 

4. Nie pozwoli Ci czuć się samotnym, niezależnie od tego jaki rodzaj czynności wykonujesz. 

Pies zawsze ma dla Was czas, czeka tylko na sygnał. Rozmowy z nim potrafią przynieść ukojenie, spacery wydłużą się do kilku godzin, spróbuje wcisnąć się za Wami nawet do sklepu, kina czy szkoły. 

5. Zawsze znajdzie nowe sposoby, aby pokazać, jak bardzo Cię kocha. 

Przytulas to najprostsza oznaka uczucia oznaczająca, że czworonóg po prostu pragnie Waszej bliskości. Inną może być szaleństwo, kiedy wracacie do domu, kiedy przynosi swoje ulubione zabawki i rzuca je wprost pod Wasze nogi lub kiedy po prostu dotknie Was swoim zimnym nochalem :) 

6. Sprawi, że na Twojej twarzy pojawi się uśmiech, nawet wtedy, kiedy masz gorszy dzień. 

Obecność zwierząt potrafi zniwelować u ludzi poczucie smutku i samotności. Pies potrafi przekazać wiele ciepła i czułości, energię, która dodaje sił i pozwala walczyć z codziennymi trudnościami. Dzieje się tak, ponieważ kontakt z psem wycisza i uspokaja, spada poziom hormonu stresu, zaś wydzielają się endorfiny, które poprawiają nastrój. 

7. Odda całe swoje serce, nie patrząc na Twój wygląd, charakter, wiek czy dziwne zainteresowania. 

Bo dla psa nie liczy się to jaki jesteś, ale że po prostu jesteś przy jego boku. 

8. Zawsze znajdzie sposób, żeby Cię rozśmieszyć. 

Zwierzak rozśmiesza lepiej, niż niejeden cyrkowiec. Wywali jęzor? Nie uda mu się złapać zabawki? Wykona dziwną figurę? Nie sposób się nie uśmiechnąć, patrząc na jego podekscytowanie. 

9. Ma wbudowany tryb przytulania wtedy, kiedy tylko chcesz. 

I nie, nie tylko wtedy, kiedy trzymasz w dłoni pyszne ciasteczko, a on chce, żeby trafiło wprost do jego brzucha ;) 

10. A przede wszystkim jest Twoim wiernym przyjacielem na całe życie, który kocha Cię za to, że po prostu jesteś. 

Ponieważ psia miłość jest szczera i bezwarunkowa. 

15 komentarzy:

 1. Cudowny post, wszystkie punkty trafiają w samo sedno. To stuprocentowa prawda! Kto jak nie pies zaakceptuje nas mimo wszystkich wad? Nawet najlepszy ludzki przyjaciel nie ucieszy się na nasz widok tak, jak pies po kilku minutach rozłąki.
  I jak tu żyć bez tych kochanych czworonogów? Chyba się nie da.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zrobiło mi się smutno. Czasami nie doceniam tego, jaki on dla mnie jest. Świetny post, nic więcej nie zdołam powiedzieć, kawał dobrej roboty!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama prawda, psy są tak cudowne, że aż ciężko to opisać inaczej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Powody trafione w samo sedno. Gdyby ludzie potrafili okazywać tyle miłości i przyjaźni co zwierzęta to świat byłby lepszy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytając ten tekst zrobiło mi ciepło na sercu i jakoś tak zaczęłam pałać miłością do Psów. Teraz mam ochotę jakiegoś przytulić :D. Niby wszystko wiem, ale warto sobie to przypominać jak najczęściej :).

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten post to jednak ma coś z kaloryfera - słowa grzeją aż parno!
  Takie posty właśnie uwielbiam, dzięki nim doceniamy to, do czego wcześniej nie przykuwaliśmy większej uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 7. zapomniałaś dodać, że jest jedynym członkiem rodziny który zawsze cieszy się na twój widok :D tak to zdecydowanie powody dla których warto mieć psa <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest! Wspomniałam o tym w podpunkcie drugim :D Nikt nie cieszy się z Twojego powrotu, tak jak pies :)

   Usuń
 8. Zycie z psem lekliwym wyglada mniej kolorowo, niz jest to opisane w poscie, wiec nie do konca sie z kilkoma punktami zgadzam, ale reszta jest w 100% prawdziwa :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszysto jest jak najbardziej prawdziwe, świetny post :)
  Czasem nie doceniamy swoich czworonogów, zdenerwujemy się na nie, ale one mimo wszystko i tak nas kochają, bo są częścią rodziny. Zwierze, a niekiedy zachowuje się bardziej ludzko, niż ludzie...:/
  Pozdrawiamy; psotaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Nic nie trzeba dodawać! Ujęłaś wszystko tak jak trzeba. Mimo, że czasem są jakieś problemy z psim zachowaniem, nie zmienia to faktu, że jest przyjacielem jedynym w swoim rodzaju :D

  Pozdrawiam
  with-astra.blogpot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękny post, zgadzam się ze wszystkim w 200 procentach :) Pies jest najwspanialszą istotą na ziemi ;)

  ---------------------
  swiatsary.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Czasami zapominamy tym dlaczego psy są takimi wspaniałymi towarzyszami.Chociaż czase nas denerwują to i tak mają więcej zalet niż wad :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Cudowny post! Czasem zapomina się o tych wszystkich naprawdę ważnych rzeczach, które robi dla nas pies. Miłość działa w obie strony, bo nam wystarczy, że po prostu jest, ale i jemu, że po prostu jesteśmy my :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Genialny post! <3 Chciałam wybrać powód ten NAJWAŻNIEJSZY, ale... nie mogę wybrać tylko 1! Wszystko co wymieniłaś sprawia, że naprawdę docenia się swojego psa :)

  OdpowiedzUsuń