Woda dla psów Aqua Pro Animale Premium


Ludzie często nie doceniają czystej wody i zastępują ją słodzonymi napojami, sokami i herbatami. Jednak w przypadku zwierząt należy zachować większy rygor i podawać im do picia jedynie wodę. Woda jest absolutnie niezbędnym elementem psiej diety. Bez wody ciało psa nie będzie w stanie prawidłowo funkcjonować. Jeśli chcemy, żeby nasz pupil długo cieszył się zdrowiem, musimy zapewniać mu stały dostęp do miski. Nalewając do niej na przykład Aqua Pro Animale Premium.

Aqua Pro Animale Premium


Nikogo nie trzeba chyba przekonywać jak ważne dla zdrowia każdego organizmu żywego są witaminy i minerały. Nie zawsze możliwe jest dostarczanie psu wszystkich niezbędnych składników diety w karmie, dlatego też powstają specjalne wody, które uzupełniają ich niedobór. Aqua Pro Animale Premium została wzbogacona o acerolę, która jest rośliną z jednym z najbogatszych źródeł wit C, działa dobroczynnie na pracę serca, wspomaga wątrobę, nerki oraz wzrok. Posiada właściwości przeciwzapalne i ściągające, zapobiega szybszemu starzeniu. Dodatkowo woda zawiera prowitaminę A, witaminy z grypy B, wapń, żelazo i fosfor.
Butelkowana woda przyda się na spacerze, w domu lub w podróży. 

Co o niej sądzimy?


Nela pije wodę od trzech tygodni i nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych. Natknęłam się na komentarze innych blogerów, że u ich psiaków woda doprowadziła do biegunki i wymiotów, ale żołądek Neli jest silny i poradził sobie z nowym produktem. Woda jej bardzo smakuje. Podchodzi do miski z energią, nie stoi przed nią i nie czeka, aż zamieni się w wino, wypija wszystko ze smakiem i uśmiechem na pysku. Zachowuje się po niej normalnie, ma mnóstwo siły i zapału do zabawy i chodzenia na spacery. Większej różnicy w wyglądzie sierści i zębów nie zauważyłam. 


Kiedy dowiedziałam się, że mamy przetestować wodę dla psów, byłam nieco… zaskoczona? Rozbawiona? Sceptycznie nastawiona? Chichotałam przez kilka minut, ponieważ produkty tego typu były dla mnie wydawaniem pieniędzy w błoto. Ale z przyjemnością zgłosiłam się do testów (bo co innego jest dostać, a co innego kupować, co nie?) i od sklepu internetowego Krakvet.pl dostaliśmy aż dwanaście butelek po 1,5 l.
Jestem z tych osób, które wychodzą z założenia, że woda dla psów to kolejny wymysł, żeby wyróżnić się na rynku. Jeżeli ktoś zechce, to kupi. Jeżeli nie kupi, to nic wielkiego się nie stanie, bo pies napoi się wodą z kranu, wodą z deszczówki czy wodą przegotowaną. Nie jest to jednak prawdą, że nie ma różnicy, jaka woda jest podawana psu. Delikatne rasy psów są bardzo wrażliwe na jakość podawanej wody i w przypadku stosowania wody niskiej jakości, może ona wywoływać różne dolegliwości. Woda z kranu jest twarda i zawiera zbyt dużo związków chloru i metali ciężkich, przegotowana usuwa jedynie część związków, a składniki w wodzie dla ludzie często są nieodpowiednie dla psów. Ale, ale. Jedna butelka Aqua Pro Animale kosztuje prawie tyle, ile najlepsze wody źródlane i mineralne dostępne w polskich sklepach. Gdybym miała cały czas podawać ją Neli, już dawno poszłabym z torbami i zamieszkała pod mostem (a co tu mówić o właścicielach, którzy posiadają dużego psa lub całą watahę). Wolę wydawać oszczędności na inne, bardziej przydatne rzeczy, ale nie zmienia to faktu, że taka woda to świetne rozwiązanie w lato, podczas wycieczek, podróży i długich spacerów. Łatwo schować ją do auta czy plecaka. Wygodniej też nalewało mi się wodę do miski. Zamiast podnosić miskę z ziemi i iść z nią do kranu, odkręcałam butelkę, która stała tuż obok i od razu uzupełniałam ciecz. 
CIEKAWOSTKA!


Trafiłam kiedyś na artykuł o mineralnej wodzie dla psów, która pojawiła się w Nowej Zelandii. Napój nosił nazwę K9H20 i kosztował około pięciu dolarów. Aby zachęcić psy do jej picia przygotowano aż cztery odmiany smakowe: świeżych liści mięty, wołowiny, kurczaka oraz masła orzechowego. Aqua Pro Animale z dodatkiem aceroli jest ciekawym połączeniem, ale woda o smaku masła orzechowego? To dopiero byłby hit!

 

Gdzie kupić i za ile?


Wodę źródlaną dla psa Aqua Pro Animale kupicie w internetowym sklepie zoologicznym Krakvet.pl. Za 0,5 l zapłacicie 2,49 zł, za 1,5 l – 4,49 zł, a za 5 l – 8,99 zł.


Strona Krakvet.pl: www.krakvet.pl


Facebook Krakvet.pl: https://www.facebook.com/krakvet/?fref=ts


Strona Aqua Pro Animale: http://www.aquaproanimale.pl/ (Bardzo ładna, schludna, przejrzysta strona internetowa. Aż przyjemnie było na niej klikać i szukać informacji o produkcie :)

2 komentarze:

  1. Dlaczego by nie zafundować naszym pupilom porządnej wody? Zwykła kranówa nie zawsze jest zdrowa i dobra dla nich.

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń